6.8.10

53 derece

*Ntv ekranları bu sabah ''53 dereceyi görecek miyiz'' sorusunun cevabını aradı. tek tesellim şort-terlik.

*Geçen evimizin hanım direğine ''gidiyorum uleynn'' diyip çıktım evden. hesaba katmadığım şey tüm arkadaşlarımın istanbulaşırı yerlerde olmasıydı. geceyi babanemde kalma trajedisinden zor kurtardım ya. tam bi fak anlıyceğin güzel günlük hoş günlük.

*Gitmek istediğim film sayısıyla gidebileceğim insan sayısı acayip ters orantılı şu an. neden? çünkü benim nacizane vücüdum mütevazi arkadaşlarımınki lümpen. ben 10gün insan gibi tatil yapıyorum onlar çitlembik olmak için 3ay domuz gibi yazlıklarında takılıyolar. bok suratlar

*Ya bi insan neden çocuğuna Adolf Hitler adını verir hiç kafam almıyor. ''bizim çocuk da bok gibi bi herif olcak ilerde abisi'' kafası mı ne yani.

*Yeni Zelenda'da eşini dövmekle suçlanan adam sahip oldukları kebap dükkânındaki karlı bir alışverişi kutlamak için kolbastı yaptıklarını söylemiş utanmadan çüş. (yargı dediğin pratik olmalı)

*Dörtyol'daki olaylarda fındık işçilerinin yoğun yaşadığı Kürt mahallesine karşı salıdırıya geçen pek duyarlı kitleler ve bi de Mhp'li belediye meclis üyesi vardı. Jandarma halkımızın duyarlılıklarına pek sadık bu belediye meclis üyesinin istihbarat elemanı olduğunu kabul etti. şahanesiniz bebekler.
Bu noktada Yıldırım Türker'den alıntı yapmazsak hakkaten iyi bok yemiş olurum evet;
 ''Linçe yeminli kalabalığımız, meydanı doldurmuş, gelmesi beklenen BDP milletvekillerini bekliyor. Emniyet güçlerinin bütün ikna çabalarına rağmen bir türlü dağıtılamamışlar. Bunun üzerine bizzat kalabalığa dalan Amir, çocuklarıyla konuşan çaresiz bir baba kıvamında. Çocuklar, diye haykırıyor. ‘N’olur işimi zorlaştırmayın’. Karşısındaki linççiler, ama biz burada olmasak onlar gelebilirdi, mealinde sözler ediyor. “Hayır” diyor amir. “Size söz veriyorum. Onları ilçemize sokmayacağız.” Arada yakaladığı linççilerden birinin başını okşuyor. Onları ne kadar sevdiğini, ne kadar anladığını belirtiyor ikide bir. Linççiler de şımarık kuzucuklar gibi, ‘amaaa..’ diye başlayan cümleler kuruyor, ‘sizin yanınızdayız’ diye bağlılık yeminleri ediyor(...)Dörtyol’da saldırıların başlamasıyla birlikte yoğunluklu olarak yaşadıkları dört mahalleye sığınıp barikatların ardında parçalanmayı bekleyen Kürtlerden birinin gözlerini göremiyoruz. Onlardan birinden dinleyemiyoruz olan biteni. Biz erkek tarafıyız. Bizim kameramız hep linççilerin omuz başında. O barikatın ardında titreşen çocukları, yoksul işçileri hiç merak etmiyor, onlardan haber almaya yeltenmiyoruz''

*Bu sıcaklar insan olanı küfürbaz, olmayanı zebani.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder