23.5.10

cehennemin dibinde ölmenin abartılabilite oranı

Şahsen sigara kullanan bir insan olarak deliler gibi sigara içilmiş bir ortamı çekemiyorum. Bu ortam cam bulundurmayan bir ortam da olabilir, odadaki açık camın beş para etmediği bir ortam da. Arkadaşlarımdan tiksinmem bir yana başım ağrıyo, (küfür etmemeye ciddi özen gösterdiğim halde) etraftakilere daha sonra hatırlamadığım çok iğrenç sözler sarfediyorum. Heralde bi çok insanın başına benzer durumlar geliyodur bilmiyorum şu an. Neyse bu sabah da böyle bi psikolojiyle uyandım. 4-5 gündür çok dertliyim, çok dertlisin, çok dertliyiz derken dia şaraplarıyla beslenir olduk ve dolayısıyla bünyem artık kendime bi el atmamı bekliyor. Kafka Dönüşüm'ün başında diyodu ki hani; bir sabah uyandı ve artık böcekti. Aynen o olaydı benimki. Kıçımı pc sandalyesinin üstüne atmamla Radikal'e şöyle bi göz gezdirmem aynı zamana rastlar. Kılıçdaroğlu haberlerinin arasından şöyle bi şey buldum mesela. Sık sık ülkenin sevdalısı olduğunu haykıran iktidar partisinin başkanı (iç zes: sabah sabah bu ne demagoji len-bildiğin başbakan) şöyle buyurmuş; ''Sanki Türkiye'de ilk defa, örneğin, bir grizu patlaması oluyor. Sanki ilk defa bir maden kazası oluyor gibi bu meselenin nasıl abartıldığını gördük, gördünüz. Ülkenin farklı yerlerinde meydana gelen adi vakaların gereğinden fazla abartılıp gündemin ilk sıralarına taşındığını ilgili ya da ilgisiz her meselenin doğrudan hükümetle ilişkili gösterildiğini ibretle izliyoruz"
Wuhu! Hak vermemek elde değil. 30 insanın yerin dibinde kimyasallarla ölmesinden kimene ve bundan sizin hükümetinize ne? Sorarım sevdalı halk bize noluyo? Bence o olaydan bizim evi sigara kokutan şeker arkadaşlarım mesul. Bi uyansınlar gömüldükleri yataktan, sorulcak hesabı. Siz yeter ki başbakanımızı sevmeye devam edin ve ona asla 'adi başbakan' demeyin oka.
Sanki bu ilk grizuydu haberi: http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=998202&Date=23.05.2010&CategoryID=78
Adi başbakan haberi: http://taraf.com.tr/haber/parola-adi-basbakan-adi-vaka.htm

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder